Rajd rowerowy w ramach programu Równać Szanse - porojekt "Od Drewniaka do Kozaka czyli jak zostać Królem Życia"

25 sierpnia z inicjatywy uczestników projektu pn. „Od Drewniaka do Kozaka, czyli jak zostać Królem Życia” odbył się w Gminie Susiec rajd rowerowy. Wydarzenie było jednym z zadań projektu realizowanego od września 2016 roku, przez stowarzyszenie „Nasza Gmina Susiec” w ramach Ogólnopolskiego Konkursu  Grantowego  w Programie "Równać Szanse 2016" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności,  prowadzonym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

[FOTOGALERIA] fot. K Łagowski

Oprócz uczestników projektu w wieku 13-18 lat  z terenu Gminy Susiec, w imprezie udział wzięły władze gminy w osobie Zbigniewa Naklickiego Wójta Gminy Susiec i Tadeusza Suskiego Sekretarza Gminy, którzy bardzo pozytywnie wypowiedzieli się o zaangażowaniu młodzieży w tego typu zjęciach. Przewodnikami rajdu byli partnerzy projektu, osoby prowadzące zajęcia projektowe oraz opiekunowie grupy. Rajdowicze wyruszyli z Suśca, kierując się do Kamieniołomów w Nowinach gdzie młodzież przygotowała słodki poczęstunek i serwis kawowy. Następnie trasa biegła w kierunku Borowych Młynów.  Przy rzece Tanew odbyła się wspólna biesiada przy ognisku.

Zaproszeni goście bardzo pozytywnie ocenili pracę grupy i jej zaangażowanie zarówno w organizację przedsięwzięcia jak i poprzedzające je działania przygotowawcze. Dużo wcześniej przed terminem rajdu otrzymali samodzielnie zaprojektowane zaproszenia oraz program imprezy. Organizatorzy oprócz wyżywienia zapewnili także rowery oraz zadbali o bezpieczeństwo i ewentualny serwis rowerowy.

Pod wieczór wszyscy uczestnicy rajdu zadowoleni, cali i zdrowi wrócili do domu.

Wszyscy jesteśmy pod wrażeniem piękna naszych okolic i mamy nadzieję na udział  w  kolejnej, tego typu wycieczce.

Organizatorzy i uczestnicy rajdu