Dyplom Laureata dla Roztoczańskich Szumów

Jesteś tutaj: Turystyka Susiec - Wydarzenia na Rozotczu - Dyplom Laureata dla Roztoczańskich Szumów

Dyplom Laureata dla Roztoczańskich Szumów

Dyplom Laureata dla Roztoczańskich Szumów

Wydarzenia na Roztoczu

W dniach 14-16 października 2016r. w Nadarzynie k. Warszawy na terenie Centrum Targowego Ptak Warsaw Expo, odbyły się Międzynarodowe Targi World Travel Show. Podczas targów odbyła się Uroczysta Gala, na której nagrodzeni zostali zwycięzcy konkursu „7 Nowych Cudów Polski”.

[GALERIA ZDĘĆ] fot. K Łagowski i Ewa Piwko-Witkowska

Na zaproszenie  organizatora plebiscytu  - miesięcznika  National Geographic Traveler w gali udział wzięła delegacja z Gminy Susiec.  Członkami delegacji byli: Zbigniew Naklicki - Wójt Gminy Susiec, Ewa Piwko - Witkowska - Prezes Lokalnej Grupy Działania Roztocze Tomaszowskie w Tomaszowie Lubelskim, Magdalena Tereszczuk - Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Roztocze w Tomaszowie Lubelskim, Justyna Mroczkowska - Prezes Stowarzyszenia Nasza Gmina Susiec w Suścu i Krzysztof Łagowski - Prezes Roztoczańskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego w Suścu.

W gali udział wzięli też przedstawiciele innych gmin Roztocza m.in.: Kazimierz Misztal - Burmistrz Miasta i Gminy Krasnobród i Ireneusz Wilczyński - Z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Józefów.

Prowadząca Galę Redaktor Naczelna National Geographic Traveler Martyna Wojciechowska przedstawiła wszystkich nominowanych oraz laureatów konkursu. W swoim wystąpieniu stwierdziła, że sama nominacja jest już ogromnym wyróżnieniem, natomiast znalezienie się wśród laureatów świadczy o ogromnym prestiżu danej atrakcji.

Na wszystkich nominowanych głosowało ponad 30 000 osób (głosów oczywiście było wielokrotnie więcej). Wśród zwycięzców znalazły się też Roztoczańskie SZUMY. Dyplom za zajęcie 6. Miejsca w Plebiscycie Magazynu National Geographic Traveler w 6. edycji konkursu „ 7 Nowych Cudów Polski”  odebrał Zbigniew Naklicki - Wójt Gminy Susiec. W kilku zdaniach opowiedział o atrakcyjności  i pięknie  Roztocza oraz zachęcił do jego częstego odwiedzania. 

A oto zwycięzcy:

  1. Planetarium EC1 (Łódzkie / Łódź)
  2. Hydropolis (Dolnośląskie / Wrocław)
  3. Szlak Kościołów Drewnianych Regionu Kozła (Lubuskie / Kępsk, Chlastawa, Kosieczyn)
  4. Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki (Kujawsko-Pomorskie / Toruń)
  5. Mural, Opowieść Śródecka (Wielkopolskie / Poznań)
  6. Roztoczańskie Szumy (Lubelskie / Roztocze)
  7. Geopark Łuk Mużakowa, Ścieżka Geoturystyczna (Lubuskie / Łęknica)

Organizatorzy targów zaplanowali szereg atrakcji dla zwiedzających
oraz dla wystawców. Obok gali „7 Nowych Cudów Polski”, odbyły się spotkania z wyjątkowym podróżnikiem Andrzejem Dobą oraz prezentacja zdjęć dokumentująca wyprawy przez Atlantyk.

Targi obfitowały w pokazy sprzętu sportowego, branżowe konferencje, warsztaty fotograficzne, konkursy ze specjalnymi nagrodami oraz prezentacje miejsc  wypoczynkowych.

Jednym z Wystawców była Polska Organizacja Turystyczna w ramach której znalazły  się stoiska Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej, w tym stoisko prezentujące oferty wypoczynku i walory Roztocza. Bezpośredni udział
w targach brał Krzysztof Łagowski reprezentujący zarówno Gminę Susiec, LOT w Tomaszowie Lub. jak i Roztoczańskie Stowarzyszenie Agroturystyczne w Suścu. W dniu 14.10.2016 r. do stoiska dołączyli wymienieni wyżej, zaproszeni na Galę goście. W bezpośrednich rozmowach z przedstawicielami turystycznych instytucji, stowarzyszeń  i obiektów zaznaczono konieczność  wspólnych działań promocyjnych wszystkich branży
i gmin Roztocza.

Ważną rolę w pozytywnym postrzeganiu naszego regionu odegrała stosunkowo duża ilość materiałów promocyjnych i udekorowane stoisko. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się materiały ukazujące Roztocze jako całość,  a nie pojedyncze gminy. Duże wrażenie zrobiły materiały wydane w ramach projektu Rowerem po Roztoczu.  Prosta informacja o banerze na Traseo.pl.  pt. Rowerem po Roztoczu http://www.traseo.pl/roweremporoztoczu  z udostępnionymi rowerowych śladami GPS, wywoływała zainteresowanie młodych podróżników, a nawet zachwyt i zdumienie.

Międzynarodowe Targi World Travel Show były wielkim wydarzeniem promującym Roztocze. Mamy nadzieję na kolejne, wspólnie prowadzone tego typu działania.

Wygenerowano w sekund: 0.04 | 627,548 unikalne wizyty