Jarmark Susiecki 2015

Jesteś tutaj: Turystyka Susiec - Wydarzenia w Gminie Susiec - Jarmark Susiecki 2015

Jarmark Susiecki 2015

Jarmark Susiecki 2015

Wydarzenia w Gminie Susiec

[GALERIA ZDJĘĆ]

Jarmark Susiecki rozpoczął się "Biegiem Nad Tanwią. Na dystansie 10 km rywalizowało 103 zawodników w różnych kategoriach, a najlepszym  zawodnikom w poszczególnych kategoriach Wójt Gminy Susiec – Zbigniew Naklicki i Poseł na Sejm RP - Mariusz Grad wręczyli puchary, nagrody i dyplomy.

W kategorii kobiet do lat 16

I miejsce - Aleksandra Hawryło - 51:22,62;   
II miejsce - Magdalena Mandziuk - 55:32,59;
III miejsce - Anna Mandziuk -1:00:42,96.

W kategorii kobiet 17-35: 

I miejsce - Olga Toporowska-46:21,01;                                                                 
II miejsce - Katarzyna Kaluźniak - 46:31,78;
III miejsce - Joanna Ćwiklińska - 50:20,11.

W kategorii kobiet 35+:

I miejsce - Beata Hałka - 39:56,63; 
II miejsce - Magdalena Gajek - 49:11,83;
III miejsce - Danuta Kossak-Machno - 50:45,84.

W kategorii kobiet open:

I miejsce - Beata Hałka - 39:56,63; 
II miejsce - Olga Toporowska - 46:21,01;
III miejsce - Katarzyna Kaluźniak - 46:31,78.

W kategorii mężczyzn do lat 16: 

I miejsce - Kamil Kawalerski -  39:47,03;
II miejsce -  Kacper Jarczak - 41:56,44;
III miejsce - Michał Gałan - 49:12,57.

W kategorii mężczyzn 17-30:

I miejsce -  Piotr Zięba - 35:59,85; 
II miejsce - Krzesimir Siatka - 36:28,59;
III miejsce - Piotr Siatka - 38:10,15.

W kategorii mężczyzn 31-50: I miejsce -Sylwester Kuśmierz -34:10,97;        
 II miejsce -Mateusz Rawski -34:23,21;
III miejsce -Tomasz Koguciuk - 35:36,88.

W kategorii  mężczyzn 50+:
I miejsce - Jerzy Pasieczny - 40:47,55;                                                                 
II miejsce -  Henryk Ostrykiewicz - 45:15,97;
III miejsce -  Czesław Wołoszyn - 46:13,26.

W kategorii mężczyzn Open:

I miejsce  - Sylwester Kuśmierz - 34:10,97;     
II miejsce - Mateusz Rawski -34:23,21;
III miejsce - Tomasz Koguciuk -  35:36,88.

 

O godz. 14.00 wszyscy przenieśliśmy się do parku gdzie Wójt Gminy Susiec – Zbigniew Naklicki przywitał przybyłych gości i uroczyście otworzył Jarmark Susiecki oddając turystom „klucz do gminy” na  majowy weekend . Wśród zaproszonych gości pojawili się: Mariusz Grad – Poseł na Sejm RP,  Stanisław Misztal – Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, Jan Wójtowicz – Dyrektor Generalny PGE Dystrybucja S.A. Zamość, Olha Vashchyshym – Wójt Gminy Domashiv, Marzena Czubaj-Gancarz – Wójt Gminy Tomaszów Lub. , Zofia Swatowska – Dyrektor PUP w Tomaszowie Lubelskim,  Leszek Dmitroca – Nadleśniczy Nadleśnictwa Józefów, Ewa Piwko - Witkowska – prezes i Marta Fus – kierownik biura LGD „Roztocze Tomaszowskie”, Józef Marynicz –  Dyrektor Wydziału Integracji Europejskiej, Rozwoju Gospodarczego i Promocji w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Lub, oraz  kierownicy i dyrektorzy podległych jednostek z terenu gminy, oraz mieszkańcy i turyści. 

Program przewidziany przez organizatorów imprezy dostosowany był zarówno dla małego, jak i dużego. Nie zabrakło atrakcji,  mimo iż pogoda płatała nam figle,  zmieniając się ze słonecznej w deszczową, plac parkowy zaludniony był po brzegi.  Imprezę prowadziła Jola Nieścior.  Na scenie wystąpili Grzegorz Bundyra, Szymon Kowalik, Sebastian Kowalczuk, Kacper Kołodziejczyk, Sebastian Ważny - uczniowie Szkoły Casio działającej przy GOK pod kierownictwem Zdzisława Haci, soliści z 10.DH „Traperski Krąg” z Suśca pod kierownictwem phm. Anny Rojek z którą to drużyną, GOK w Suścu współpracuje, oraz zespoły śpiewacze „Czerwona Jarzębina” z Jarczowa Kol. Drugiej, „Parzanki” z Paar, „Grabowiczanki” z Grabowicy i „Szumy” z Suśca, który po długiej ośmioletniej przerwie, powrócił na scenę i od razu podbił publiczność piosenką KOKO KOKO, która stała się hitem  Jarmarku. Piosenka ta była też dedykacją Dyrektora GOK dla włodarza naszej gminy.  Na Jarmarku zaprezentował się  zespół „Przebiśniegi” z Domashiwa (Ukraina). Z  gminą tą mamy podpisane porozumienie o współpracy. Prawdziwą ucztą dla duszy i ciała  był wspaniały koncert kapeli góralskiej z Zakopanego „Zbóje”. Podczas Jarmarku można było podziwiać rękodzieło wykonane przez twórców ludowych, wystawców, a także skosztować regionalnych potraw, pysznych ciast, które przygotowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich z: Oseredka, Łosińca I, Jarczowa – Kol. Drugiej i Polan. Również w czasie Jarmarku odbył się konkurs na „Najpyszniejszego Roztoczańskiego Łakocia” , którego nagroda powędrowała  do KGW Oseredek za przepyszną babkę cytrynową, którą komisja wyłoniła. Wójt przyznał nagrodę pieniężną i kosz upominków. Upominki otrzymały także pozostałe koła. Wieczorem wystąpiła grupa taneczna New Wave Two  działająca przy TDK, którego kierownikiem jest Norbert Kowalczuk,  nastepnie zaczęły się koncerty  przy zespołach The Black Rose, TEX, No Nome, a gwiazdą wieczoru był „DIADEM”.

Należy dodać, że wydarzenie współfinansowane było ze środków Fundacji PGNiG  im. Ignacego Łukasiewicza w ramach projektu „Trzy Pory Roku w Gminie Susiec – cykl imprez kulturalnych. Patronat medialny sprawował nad naszym Jarmarkiem - Echa Roztocza.

Organizacja Jarmarku wymagała dużej pracy i poświęcenia czasu. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym: Wójtowi i Sekretarzowi Gminy Susiec, Dyrektorowi i pracownikom GOK-u, przedstawicielom Stowarzyszenia Aktywności Społecznej GRANT, przedstawicielom Lokalnej Grupy Działania "Roztocze Tomaszowskie", kierownikom i pracownikom: GZUKU, WTZ, ARKI,  przedstawicielom Nadleśnictwa Józefów, strażakom, zespołom śpiewaczym, KGW,  nauczycielom, członkom Roztoczańskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego w Suścu, Lokalnej Organizacji Turystycznej "Roztocze",  oraz wszystkim osobom biorącym udział w organizacji i pomagającym przy imprezie.

Dla organizatorów największymi podziękowaniami za trud włożony w organizację imprezy była fantastyczna publiczność, która pomimo niesprzyjającej aury była z nami do końca. Z całego serca dziękujemy i zapraszamy za rok - 1 maja 2016 r.

ORGANIZATORZY

Wygenerowano w sekund: 0.03 | 567,122 unikalne wizyty