Obchody DEN w Gminie Susiec

Jesteś tutaj: Turystyka Susiec - Wydarzenia w Gminie Susiec - Obchody DEN w Gminie Susiec

Obchody DEN w Gminie Susiec

Obchody DEN w Gminie Susiec

Wydarzenia w Gminie Susiec

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Gminie Susiec

Przypadający na 14 października Dzień Nauczyciela to tak naprawdę Dzień Edukacji Narodowej, a więc święto wszystkich pracowników oświaty, które obchodzone jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej. Powstała ona  z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce i pierwszą tego typu instytucją w Europie.

W naszej gminie obchody tego święta odbyły się 13 października 2016 r.
w Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu. Wśród sporej grupy nauczycieli szkół zarówno samorządowych jak i niepublicznych byli również pracownicy związani z działalnością  jednostek oświatowych.

Organizatorem uroczystości był Wójt Gminy Susiec – Zbigniew Naklicki. Gospodarz przywitał na wstępie wszystkich obecnych gości, nauczycieli a także innych pracowników związanych z oświatą i  złożył im życzenia zdrowia, zadowolenia z pracy oraz wszelkich sukcesów.

Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Suścu pod okiem Pani Barbary Jarczak przygotowali część artystyczną, która została przyjęta aplauzem przez zgromadzoną publiczność.

Istotnym punktem uroczystości było wręczenie nagród za osiągnięcia zawodowe.
Od Wójta Gminy wyróżniający się nauczyciele otrzymali stosowne nagrody. Pan Jan Skroban – Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego O/ w Suścu otrzymał podziękowanie za 25-lecie działalności na rzecz oświaty.

W dalszej części Pani Agnieszka Żuk – prezes Stowarzyszenia „Zawsze Razem” i Mariola Zub – prezes Stowarzyszenia „Bądźmy Razem” nagrodziły dyrektorów szkół niepublicznych w Łuszczaczu i Grabowicy. Następnie dyrektorzy szkół nagrodzili swoich pracowników.

Po części oficjalnej uroczystości nauczyciele szkół publicznych jak również
i niepublicznych zostali podjęci małym poczęstunkiem.

Życzymy im wszystkiego najlepszego.

[GALERIA ZDJĘĆ] fot. P. Najda

Wygenerowano w sekund: 0.04 | 586,226 unikalne wizyty