Projekt NA WŁASNE KONTO w Gimnazjum w Suścu

Jesteś tutaj: Turystyka Susiec - Wydarzenia w Gminie Susiec - Projekt NA WŁASNE KONTO w Gimnazjum w Suścu

Projekt NA WŁASNE KONTO w Gimnazjum w Suścu

Projekt NA WŁASNE KONTO w Gimnazjum w Suścu

Wydarzenia w Gminie Susiec

"NA WŁASNE KONTO"
Miło nam poinformować, że Gmina Susiec zakwalifikowała się do grona 35 gmin, w których realizowany będzie projekt pn. „Na Własne Konto". Projekt realizowany będzie w Gimnazjum Publicznym im. Jana Pawła II w Suścu przez nauczyciela ZSP w Suścu Patrycję Dudek a skierowany jest do uczniów klas I-III gimnazjum.

W ramach projektu uczniowie uczestniczą w dodatkowych zajęciach z przedsiębiorczości i ekonomii. W trakcie jednego tygodnia ferii zimowych, poprzez zabawę i gry edukacyjne uczestnicy poznają podstawowe pojęcia i narzędzia ekonomiczne, które w założeniu umożliwią im lepszy start w dorosłe życie. Podczas II semestru uczniowie wykorzystują zdobytą wiedzę w praktyce przygotowując pracę konkursową.

Celem projektu „Na Własne Konto" jest poszerzanie wiedzy ekonomicznej uczniów, kształtowanie podstaw przedsiębiorczości, przekazanie umiejętności świadomego planowania własnej ścieżki zawodowej, zmniejszenie dysproporcji w znajomości narzędzi finansowych pomiędzy młodzieżą miejską, a młodzieżą pochodzącą z terenów wiejskich.

Jest to projekt edukacji ekonomicznej, skierowany do uczniów gimnazjów z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, którego pomysłodawcą i głównym wykonawcą jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Wygenerowano w sekund: 0.03 | 586,217 unikalne wizyty