Wieczór Kolęd w Wólce Łosinieckiej

Jesteś tutaj: Turystyka Susiec - Wydarzenia w Gminie Susiec - Wieczór Kolęd w Wólce Łosinieckiej

Wieczór Kolęd w Wólce Łosinieckiej

Wieczór Kolęd w Wólce Łosinieckiej

Wydarzenia w Gminie Susiec

W dniu 29 grudnia 2016 r. w Wólce Łosinieckiej odbył się „Wieczór Kolęd” przygotowany przez Stowarzyszenie „Nad Olszanką” w Wólce Łosinieckiej.

[FOTOGALERIA] fot. J. Kowalczuk

Na spotkanie przybyło wielu mieszkańców. Sala remizy OSP w Wólce Łosinieckiej wypełniła się po brzegi.
Nie zabrakło również zaproszonych gości w osobach: Zbigniew Naklicki - Wójt Gminy Susiec, Leszek Ważny - Przewodniczący Rady Gminy Susiec, Tadeusz Suski - Sekretarz Gminy, Magdalena Malec - Skarbnik Gminy , Zenon Góra - ksiądz proboszcz Parafii Łosiniec, Piotr Hałasa - Radny Rady Gminy Susiec, Marta Świderek – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łosińcu, Stanisław Szabat - Sołtys Sołectwa Wólka Łosiniecka oraz Janusz Kiecana - Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Suścu zarówno jako gość jak i wykonawca.

Gości i mieszkańców Wólki Łosinieckiej przywitała Prezes Stowarzyszenia Pani Stanisława Powroźnik.
Część artystyczną rozpoczęły dzieci. Na ich zaproszenie piękne jasełka przedstawili dorośli. Występ uświetniły umuzykalnione rodziny oraz Zespół Śpiewaczy „Nad Olszanką”, Tomaszowska Kapela Podwórkowa z Tomaszowa Lubelskiego i Orkiestra Dęta z Łosińca pod batutą Janusza Kiecany. Reżyserem programu była Barbara Jarczak – nauczyciel Zespołu Szkól Publicznych w Suścu.
Zastawione stoły podkreślały świąteczny charakter, panująca serdeczna atmosfera i wspólne śpiewanie kolęd pozwoliło na chwilę refleksji i zadumy.

Wójt Gminy podziękował za przygotowanie Świątecznego Wieczoru i miłe przyjęcie  oraz złożył  noworoczne życzenia.

Można dostrzec, że w ostatnim czasie aktywizują się społeczności lokalne, że potrafimy po ciężkiej pracy usiąść przy wspólnym stole, kolędować i dzielić się chlebem. Ogromną radość sprawia również fakt, że tradycja jaką pamiętamy z dzieciństwa zaczyna budzić się do życia.

Życzmy sobie nawzajem, aby w tak ważnych chwilach nikomu nie zabrakło przyjaznej osoby i radości z jej towarzystwa.

Wygenerowano w sekund: 0.04 | 586,098 unikalne wizyty