Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom"

W dniu 9 marca 2017 roku w budynku Muzeum Pożarnictwa w Oseredku odbyły gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Organizatorem turnieju był Wójt Gminy Susiec oraz Muzeum Pożarnictwa
w Oseredku. Przewodniczącym składu sędziowskiego był Komendant Gminny kpt. Szczepan Łasocha, sekretarzem Pani Mirosława Koper. Turniej składał się z części pisemnej oraz ustnej, pytania przygotował kpt. Ryszard Neć przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej
w Tomaszowie Lubelskim, który dbał o prawidłowy przebieg eliminacji.

[FOTOGALERIA]

W turnieju uczestniczyło 11 uczniów ze 4 szkół podstawowych tj. Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Grabowicy, Szkoły Podstawowwej w  Łosińcu, Szkoły Podstawowej w Majdanie Sopockim Pierwszym, Szkoły Podstawowej w Suścu oraz 5 uczniów z Gimnazjum w Majdanie Sopockim Pierwszym i Gimnazjum Publicznego w Suścu.

Po przeprowadzonych eliminacjach gminnych na szczebel powiatowy, który odbędzie się 21 marca 2017r. w Komendzie Powiatowej PSP w Tomaszowie Lubelskim zakwalifikowali się uczeń:

  • Mikołaj Korkosz uczeń Szkoły Podstawowej w Suścu
  • Adam Wełna - uczeń Gimnazjum Publicznego w Suścu.

Na zakończenie turnieju dołączył Wójt Gminy Susiec Zbigniew Naklicki, który podziękował wszystkim uczestnikom z udział oraz opiekunom za zaangażowanie i przygotowanie do eliminacji. Wraz z Lucyną Łasocha Dyrektorem Muzeum Pożarnictwa w Oseredku dokonali wręczenia statuetek, pamiątkowych dyplomów oraz nagród dla wszystkich uczestników.