Dnia 30.06.2024 r. w Majdanie Sopockim na parkingu przy zalewie - coroczną już tradycją - odbyło się impreza poświęcona otwarciu letniska. Termin ten zbiega się także z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego. Organizatorzy - Wójt Gminy Susiec – Zbigniew Naklicki oraz Gminny Ośrodek Kultury w Suścu -  zadbali o liczne atrakcje, by każdy z przybyłych gości znalazł coś dla siebie.

Na scenie swoje zdolności wokalno – muzyczne zaprezentowali soliści oraz instrumentaliści (Jagoda Koper z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Łuszczaczu, Kinga i Aleksandra Kowalik  ze Szkoły Casio działającej przy GOK Susiec oraz Zosia i Marysia Babiuch ze Szkoły Muzycznej w Tomaszowie Lubelskim), a także harcerze 29. WDH "Bursztynowy Szlak". Ponadto wystąpili członkowie zespołów regionalnych: Zagórzanki z Łuszczacza, Klub Seniora z gminy Susiec oraz Sopocka Nuta z Majdanu Sopockiego.
W godzinach wieczornych odbyły się koncerty zespołów muzycznych:  Joker, Lady M oraz News,
a następnie dyskoteka, gdzie rozrywkę zapewniał DJ- Sky.

Podczas wydarzenia swoje stoiska z przysmakami kuchni regionalnej wystawiły Panie z KGW
z Rybnicy, Ciotuszy Nowej oraz Majdanu Sopockiego Drugiego. Dodatkowo miłośnicy sztuki mieli szansę by zakupić rękodzieło i wesprzeć tym lokalnych twórców. Dodatkowa atrakcją była obecność żołnierzy 25 Batalionu Lekkiej Piechoty w Zamościu. Odbyły się także pokazy sprzętu strażackiego zaprezentowane przez strażaków OSP Majdan Sopocki wraz z pływaniem łodzią strażacką po zalewie. Dla najmłodszych przygotowany został program animacyjny, który został poprowadzony przez przedstawicieli z Fundacji „Miasto dobrej zabawy”. W tym dniu ogłoszono także wyniki (wraz z wręczeniem nagród) konkursu plastycznego pt. „Bezpieczne wakacje nad wodą” organizowanego przez Wójta Gminy Susiec, Gminy Ośrodek Kultury w Suścu oraz Posterunek Policji w Suścu.

W trakcie trwania wydarzenia prowadzona była także akcja charytatywna pod patronatem Fundacji Parasol Roztocza dla Mateusza Kawalca. Uzbierano łącznie kwotę 3746,30 zł.