Podsumowanie projektu Równać Szanse w Suścu

Podsumowanie projektu Równać szanse.

W sobotę 18 listopada 2017 r. w GOK w Suścu odbyło się uroczyste zakończenie piętnastomiesięcznego projektu „Równać Szanse. Od Drewniaka do Kozaka, czyli jak zostać Królem Życia”. Projekt zrzeszał grupę młodzieży w wieku 13-18 lat i od września 2016 r. działał przy Stowarzyszeniu Nasza Gmina Susiec. Realizowany był w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego w Programie „Równać Szanse 2016” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzonej przez Polska Fundację Dzieci i Młodzieży. Celem projektu był rozwój umiejętności społecznych uczestników, poznanie swoich słabych i mocnych stron oraz poszerzenie wiedzy na temat swojej okolicy.
W budynku remizy w Suścu, którą młodzież sama wyremontowała odbywały się cotygodniowe spotkania, w których uczestniczyli różni specjaliści: psycholog, coach, specjalista od biznesu, a także zaprzyjaźniony informatyk. W hali ZSP w Suścu młodzież kilkakrotnie spotkała się z Michałem Rycajem - dwukrotnym Mistrzem Świata Freestyle Football, który poprowadził zajęcia sportowe. Oprócz tego uczestnicy zorganizowali rajd rowerowy i mieli okazje wyjazdu na wycieczki: na mecz U21 do Lublina, do Akademii MichRyc w Zamościu, do TVP Rzeszów, a także do Tarnowa, gdzie spotkali się z podobną grupą młodych osób i razem odwiedzili exit room.
Po piętnastu miesiącach młodzież zorganizowała podsumowanie swojej działalności. Na uroczystość zaproszeni zostali wszyscy partnerzy, opiekunowie i osoby prowadzące zajęcia projektowe, a także rodzice i władze Gminy Susiec. W programie były: pokaz Freestyle Football, wręczenie oficjalnych podziękowań, obiad przygotowany przez uczestników oraz dyskoteka z DJ-em Carlo. Na tę okazję wydany został dodatkowo kalendarz ze zdjęciami z przebiegu projektu. Podczas uroczystości głos zabrał m.in. Wójt Gminy Susiec, który pochwalił inicjatywę i starania młodzieży oraz podziękował opiekunom za pracę i poświęcony czas. W szczególności podziękował głównemu koordynatorowi projektu - Pani Agnieszce Hałasa za włożony trud w prowadzeniu tak długotrwałego i trudnego projektu. Stwierdził, że była to dla uczestników projektu dobra zabawa, ale też nauka i ważna lekcja życia. Życzył młodzieży, aby nabyte umiejętności ułatwiły im start w dorosłość.
W załączeniu paru zdjęć wykonanych podczas przebiegu projektu i montaż zdjęć z uroczystości jego zakończenia.

[Fotogaleria] fot. uczestnicy projektu