Promocja Województwa Lubelskiego na World Travel Show 2019

W dniach 18-20.10.2019 r. w halach Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy odbyły się międzynarodowe targi turystyczne „World Travel Show 2019”.

Organizatorzy szacują, że przez trzy dni targi odwiedziło ok. 100 tysięcy osób. Na stoisku Województwa Lubelskiego zorganizowanym przy współpracy  Urzędu Marszałkowskiego WL i Lubelskiej Regionalnej Organizacja Turystycznej byli też obecni przedstawiciele Zamojskiego Centrum Informacji Historycznej i Turystycznej w Zamościu, Poleskiego Parku Narodowego, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie,  Ośrodka Centrum Informacji Turystycznej w Białej Podlaskiej i Gminy Susiec reprezentującej Roztocze.

Roztocze prezentowane było również na stoisku Ministerstwa i Rozwoju Wsi przez przedstawiciela Stowarzyszenia Kwaterodawców Miasta i Gminy Zwierzyniec, a na osobnym stoisku  przez Biuro Turystyczne Quand. Na sąsiednim  stoisku „Marki Turystyczne” znalazły się Kraina Lessowych Wąwozów i Miasto Lublin.

W załączeniu PREZENTACJA ZDJĘĆ.

Stoisko lubelskie budziło duże zainteresowanie. Wiele osób poszukiwało materiałów związanych z turystyką rowerową. Turyści zapoznawali się nie tylko z materiałami papierowymi, ale też z zadowleniem przyjęli fakt istnienia mobilnej mapy „Rowerem po Roztoczu”. Zauważa się coraz większą potrzebę promocji w formie elektronicznej w postaci: nowoczesnych stron, aplikacji w mediach społecznościowych.  Na  spotkaniu zorganizowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przedstawiciele organizacji turystycznych  Hiszpanii i Włoch zwracali uwagę na braki w tej dziedzinie.  Przy stoiskach padło też wiele pytań związanych z karawaningiem. Niestety pod względem ilości certfikowanych parkingów dla camperów nasz region nie prezentuje się dobrze. Na Zamojszczyźnie znajduje się  jeden w Zamościu. Osoby korzystające z takiej formy podróży to turyści w miarę majętni, często obcokrajowcy, zaopatrujący się w miejscach stacjonowania. Ponadto carawaning uprawiany jest też w okresach wiosennych i jesiennych wydłużając sezon turystyczny. Wydaje się, że jest to dobry moment aby ten niszowy kierunek turystyki rozwijać w naszym regionie.