Zapraszamy na krótka relację z X Biegu nad Tanwią, który odbył się w dniu 28.04.2024 r. w Suścu.

Jak co roku, w okolicach długiego weekendu majowego, biegacze i chodziarze z różnych części kraju zawitali na Roztocze, by stanąć do wspólnej, sportowej rywalizacji.

W dniu 28 kwietnia 2024 roku, przy parkingu na ul. Leśnej w Suścu, odbyła się dziesiąta edycja imprezy pod nazwą „Bieg nad Tanwią”. Organizatorem wydarzenia był Wójt Gminy Susiec, przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury w Suścu.

Do rywalizacji na dystansie 10 km w biegu i marszu Nordic Walking stanęło łącznie 144 osób (w tym 123 biegaczy oraz 21 chodziarzy). Zawodnicy rywalizowali w kategoriach open oraz dziesięciu kategoriach wiekowych (w biegu): K2: 18-30 lat, K3: 30-39 lat, K4: 40-49 lat, K5: 50-59 lat, K6: 60 lat i powyżej oraz M2: 18-30 lat, M3: 30-39 lat, M4: 40-49 lat, M5: 50-59 lat, M6: 60 lat i powyżej.

O godzinie 11.30 zawodnicy wyruszyli na trasę wiodącą przez około jeden kilometr drogą asfaltową
w kierunku miejscowości Rybnica. Pozostały dystans obejmował malownicze, leśne ścieżki w dolinie rzeki Tanew. Słoneczna aura w dniu zawodów sprzyjała sportowej rywalizacji. Dla startujących przygotowane zostały trzy punkty regeneracyjne z wodą. Limit przeznaczony na ukończenie dystansu wynosił dwie godziny. Warunek ten został spełniony przez każdego z zawodników. Wszyscy przekraczający linię mety, otrzymali pamiątkowe medale wręczane z rąk włodarzy gminy – Wójta Gminy Susiec –  Zbigniewa Naklickiego, Sekretarza Gminy – Tomasza Skrobana oraz Skarbnika Gminy –  Jana Kudełkę. Po zmaganiach na uczestników czekał gorący posiłek. Imprezę poprowadził Pan Mariusz Fanfara, a profesjonalny nadzór technicznych zapewnili pracownicy firmy pomiaryczasu. Natomiast nad bezpieczeństwem na trasie czuwały strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej
z terenu gminy Susiec.

O godzinie czternastej w parku im. Sylwestra Chęcińskiego w Suścu, na scenie amfiteatru odbyło się uroczyste podsumowanie wraz
z nagrodzeniem zwycięzców w danych kategoriach. Wręczono puchary i dyplomy wraz z albumem poświęconym Gminie Susiec. Na zakończenie, czterdziestu jeden szczęśliwców - dzięki zwycięskim losom, odebrało nagrody w postaci sprzętu elektronicznego oraz akcesoriów sportowych ufundowane przez Wójta Gminy Susiec.

W wydarzenie zaangażowani byli pracownicy Gminy Susiec, nauczyciele oraz uczniowie: Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Majdanie Sopockim, Szkoły Podstawowej im. Armii Kraków w Łosińcu, Jednostki OSP Gminy Susiec: OSP Susiec, OSP Grabowica, OSP Oseredek, Spółdzielnia Socjalna ARKA 

Serdecznie dziękujemy za wsparcie, zaangażowanie oraz okazaną pomoc w organizacji biegu. Miłośników aktywności fizycznej zachęcamy do zapisów w przyszłym roku, a wszystkich pozostałych do wspólnego kibicowania.

X Bieg nad Tanwią: WYNIKI